UDRŽITELNOST

CHRÁNÍME JEJICH BUDOUCNOST

Chráníme to nejdůležitější: Naším posláním je poskytovat bezpečná, pohodlná, udržitelná a snadno použitelná řešení pro mobilitu dětí.

Od vývoje první dětské autosedačky společnosti Britax Römer v roce 1966 jsme na cestách ochránili milióny dětí.

Stejně jako nám záleží na dětech a jejich bezpečnosti po celém světě, velice nám záleží i na světě, ve kterém vyrůstají.

Přečtěte si více o prvních krocích, které realizujeme na naší cestě k udržitelnější budoucnosti: o naší kolekci GREEN SENSE a naší 100% uhlíkově neutrální autosedačce KIDFIX i-SIZE, jakož i o našem postoji k „Made in Germany“.

To je teprve začátek

Neustále pracujeme na dalších projektech

GREEN SENSE by Britax Römer

Potahy jsou vyrobeny ze 100% recyklovaných PET lahví. Na měkkou přízi jednoho výrobku je použito až 138 PET lahví. Z té se následně tkají prémiové textilní potahy vyrobené ze 100% recyklovaného polyesteru.

Nová řada udržitelně vyráběných autosedaček a kočárků

Prodyšná síťovina, která je rovněž 100% recyklovaná a elegantně lemovaná rovnými vzorovanými švy, byla záměrně integrovaná do designu potahů, aby napomáhala cirkulaci vzduchu a udržovala vaše děti během cestování v mimořádném pohodlí.

CARBON NEUTRAL

Pro posouzení uhlíkové stopy autosedačky KIDFIX i-SIZE byly při měření uhlíkové stopy zohledněny všechny emise skleníkových plynů během jejího životního cyklu (od výroby až ke dveřím zákazníka). To znamená od výroby surovin až po výrobu, balení a přepravu.

100% uhlíkově neutrální KIDFIX i-SIZE

Spolu s naším partnerem TÜV Rheinland jsme vypočítali uhlíkovou stopu výrobku (od výroby  až ke dveřím zákazníka) autosedačky KIDFIX i-SIZE: cca 19 kg CO2e. Neustále se zabýváme dalším snižováním uhlíkové stopy, přičemž nezapomínáme na kvalitní materiály pro zachování hlavního účelu: bezpečnost přepravy dětí.

UHLÍKOVÁ STOPA VÝROBKU

Grafika zobrazuje různé prvky uhlíkové stopy výrobku KIDFIX i-SIZE. Během cyklu výrobku KIDFIX i-SIZE se vyprodukuje přibližně 19 kg Co2e (od výroby až ke dveřím zákazníka). Vypočítaný objem ekvivalentů CO2 (Co2e) zcela kompenzujeme projektem na ochranu klimatu. Recyklace výrobního odpadu se považuje za pozitivní vliv na životní cyklus výrobku s uhlíkovou stopou přibližně 5 %.

A neustále se zabýváme dalším snižováním, které je však omezeno z důvodu materiálů použitých pro potřebnou bezpečnost.

PROJEKT PITNÁ VODA

Ve spolupráci se společností MyClimate podporuje společnost Britax projekt čisté pitné vody pro školy a domácnosti v Ugandě, který byl certifikován podle Zlatého Standardu.

Hlavním cílem programu je rozšířit systém čištění vody do domácností s nízkými příjmy a do institucí, jako jsou školy – v Ugandě počínaje.


Uhlíkové financování je využíváno k tomu, aby měly domácnosti přístup k technologiím na čitění vody, čímž se zlepší životní podmínky a zdravotní stav tisíců lidí.

MADE IN GERMANY

„Made in Germany“ pro nás má vysokou prioritu. V Německu nevzniká jen nápad nebo design autosedačky, ale vyrábí se zde i většina našich autosedaček.