Bezpečnostní oznámení

Bezpečnostní oznámení

Možnost výměny přezky bezpečnostního pásu modelu JOCKEY² COMFORT

Společnost Britax Römer nabízí možnost výměny přezek bezpečnostního pásu u dětských cyklosedaček JOCKEY² COMFORT. Společnost Britax Römer zjistila, že dvoustupňovou pojistku přezky JOCKEY² COMFORT by teoreticky děti mohly být schopné překonat a přezku otevřít. V nejhorším možném případě by se tak dítěti mohlo podařit nepozorovaně odepnout pás a ze sedačky při vyklánění během dynamických situací (při jízdě, zastavování, stání, tlačení atd.) vypadnout. To by mohlo vést k závažným poraněním.

Na základě zpětné vazby od koncových uživatelů společnost Britax Römer situaci prošetřila a odhalila možnou příčinu. Od poloviny června 2018 je k dispozici upravená a optimalizovaná verze přezky bezpečnostního pásu, která překonání dvoufázové pojistky zabraňuje. Pokud jste si zakoupili model JOCKEY² COMFORT s modernizovanou verzí pojistky, pak se na vás tato možnost výměny nevztahuje.

Další informace o výměně a o tom, zda je vaše sedadlo pro jízdní kola ovlivněno, naleznete na adrese www.jockey-check.com