Bezpečnostní oznámení

Bezpečnostní oznámení

Dobrovolné stažení výrobku BABY-SAFE 5Z / BABY-SAFE 5Z2 z trhu

Dobrovolné stažení z důvodu rizika odlomení rukojeti

Společnost Britax Römer se rozhodla provést dobrovolné stažení všech modelů BABY-SAFE 5Z a některých modelů BABY-SAFE 5Z2 vyrobených před 21. říjnemst , 2023 (ostatních modelů se toto stažení netýká). U těchto dětských nosítek existuje potenciální bezpečnostní problém s mezerou, která může vzniknout mezi rukojetí a skořepinou sedadla, obvykle pouze na jedné straně. Tato mezera nemá vliv na výkon autosedačky ve vozidle nebo při nárazu, avšak představuje potenciální bezpečnostní riziko při přenášení dětské autosedačky mimo vozidlo. Ve vzácných případech se může rukojeť neočekávaně oddělit a způsobit náhlé pohyby skořepiny a/nebo překvapení osoby nesoucí dětské nosítko. To může vést k pádu nosítka BABY-SAFE 5Z nebo BABY-SAFE 5Z2 nebo k nárazu do jiných předmětů a za nešťastných okolností ke zranění dítěte, například k poškrábání nebo pohmoždění.

Co byste měli udělat

Pokud máte zařízení BABY-SAFE 5Z nebo BABY-SAFE 5Z2, zkontrolujte na našich webových stránkách www.baby-safe-check.com, zda se tento problém týká i vašeho výrobku (některých zařízení BABY-SAFE 5Z2 se tento problém netýká). Pokud je váš výrobek jeho součástí, s okamžitou platností přestaňte nosítko používat. Pokud potřebujete nosítko používat, používejte jej prosím pouze v autě a nepřenášejte jej pomocí rukojeti.
Všechny dotčené výrobky BABY-SAFE 5Z a BABY-SAFE 5Z2 vám budou bezplatně nahrazeny novou bezpečnou verzí výrobku BABY-SAFE PRO nebo rovnocenným výrobkem. O výměnu výrobku požádejte na adrese www.baby-safe-check.com.

V případě dotazů nebo obav nás kontaktujte na adrese hello@britax.com. Omlouváme se za případné nepříjemnosti. Bezpečnost našich výrobků bereme velmi vážně, a pokud zjistíme jakýkoli potenciální problém, je naší povinností rychle jednat.